Dodany: 2012-11-05 09:21:58

 

Do czego służą pasy startowePodobnie jak w autach, czy innych pojazdach – tak i w samolocie jest silnik, który potrzebuje osiągnąć pewną prędkość, by ostatecznie móc wystartować bezpiecznie.

 

Takie miejsca jak lotniska muszą więc posiadać coś, co ułatwi rozruszanie sprzętu takim miejsce na lotnisku jest pas startowy. Pas startowy to miejsce, z którego się wyrusza, by móc otrzymać odpowiednią do lotu prędkość i obroty silnika. Dojazd do lotniska modlin często jest mylony z tym, czym jest pas startowy – jednak specjaliści, ale i częsty bywalcy lotniska wiedzą, że pas startowy znacznie różni się od takich miejsc jak dojazd do lotniska modlin.

 

Dojazd do lotniska modlin jest nieoświetlony specjalistycznymi lampkami, które prowadzą samolot po pasie, a tak jest właśnie na każdym specjalistycznym, profesjonalnym lotnisku. Dojazd do lotniska modlin nie może w żadnym wypadku być wykorzystywany jako pas startowy bo nie posiada takich atestów i specjalnego sprzętu naprowadzającego, które posiada na pasie startowym lotnisko w każdym mieście na całym świecie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Do czego służą pasy startowe
Nick: