Dodany: 2012-11-05 09:35:43

 

Do czego służy droga kołowaniaNa każdym liczącym się lotnisku jest coś, co nazywane jest drogą kołowania. Taka droga kołowania często niesłusznie mylona jest z tym, czym jest pas startowy, czy też sam dojazd do lotniska modlin.

 

To oczywiście nie są te same rzeczy, a znacząco różniące się elementy. Dojazd do lotniska modlin to droga, która prowadzi do lotniska, a droga kołowania to coś, co jest niejako jednym z elementów pasa startowego, na którym również samoloty lądują. Drogi kołowania na każdym lotnisku to bardzo ważne elementy, które muszą być wyjątkowo dokładnie zbudowane, to właśnie od drogi kołowania zależy, czy samolot będzie potrafił wzbić się na odpowiednią wysokość, czy nabierze odpowiedniej prędkości i czy wyląduje sprawnie później po zakończeniu lotu.

 

Dojazd do lotniska modlin czy droga kołowania to różne elementy, ale każdy z nich ma zupełnie inne – tak samo ważne funkcje, które określają przydatność tego, czym jest lotnisko jako takie. Dojazd do lotniska modlin i droga kołowa nie mogą i nie powinny być wykonywane z tych samych materiałów, każdy z elementów ma bowiem zupełnie inną konstrukcję..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Do czego służy droga kołowania
Nick: